دستورالعمل‌هایی برای تهیه‌ی ماسک و لوسیون‌های خانگی

  • گروه مقاله: آرایشی زیبایی

  • #
  • like

دستورالعمل‌هایی برای تهیه‌ی ماسک و لوسیون‌های خانگی

ماسک‌ها موادی هستند که معمولا از محصولات طبیعی تهیه می‌شوند. ماسک‌ها برای پاکسازی عمیق پوست، بستن منافذ باز پوست، تغذیه پوست، نرم ولطیف کردن آن و باز شدن رنگ چهره وگاهی درمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. ماسک چربی خون را تنظیم و باعث بالا رفتن رطوبت پوست و درنتیجه طراوت و زیبایی آن می گردد. برای تهیه ی ماسک خانگی نیاز به هزینه ی زیاد نیست بلکه با هر آنچه که در آشپزخانه‌ی شما موجود است می‌توان ماسکی مناسب برای پوست‌تان تهیه کرد. با ما همراه باشید تا چند نمونه ماسک که تاثیر زیادی روی پوست دارد به شما معرفی کنیم.

دستورالعمل‌هایی برای تهیه‌ی ماسک و لوسیون‌های خانگی - وینسلو

- ماسک زیبا کننده‌ی فوری:

 آردگندم 2 قاشق غذاخوری، ماست 2 قاشق خوری، آب لیموترش 1 قاشق غذاخوری، جوش شیرین 1 قاشق غذاخوری ماست را درون ظرفی غیر فلزی بریزید. آرد و جوش شیرین رامخلوط کنید و کم‌کم به ماست اضافه کرده و هم بزنید. سپس آب لیمو را اضافه کرده و خوب هم بزنید. هنگامی که مخلوط حالت خمیری درآمد با قلم‌ مو یا نوک انگشت آن را روی پوست بمالید. بیست دقیقه دراز بکشید و سپس با پنبه‌ای آغشته به گلاب یا شیر ماسک را از روی صورت پاک کنید و با آب بشویید. این ماسک باعث شادابی و براقی پوست می‌شود زیرا پاک کنندگی قوی‌ای دارد.

- ماسک شاداب کننده‌ی پوست پودر جوانه گندم 8 قاشق غذاخوری، شیر به مقدارکافی آرد جوانه گندم را در ظرفی ریخته و شیر را آرام آرام به آن اضافه کرده و هم بزنید. آنقدر شیر را اضافه کرده و هم بزنید تا خمیری روان بدست آید. سپس ماسک را روی پوست بمالید و به صورت چرخشی ماساژ دهید. نواحی از پوست که داری چین و چروک است را بیشتر ماساژدهید. بعد از 10 دقیقه ماسک را پاک کرده و صورت با آب بشویید.

- ماسک برای صورت عروس عسل 1قاشق غذاخوری، شیر 1 قاشق چای خوری، لانولین 1 قاشق چای خوری تمام مواد را مخلوط کنید و روی حرارت غیرمستقیم بخارآب قرار دهید زیرا لانولین حل نمی‌شود. درحین گرم کردن مواد را خوب هم بزنید سپس روی صورت بمالید و پس از 20 دقیقه با آب ولرم شسته و پوست را مرطوب کنید.

دستورالعمل‌هایی برای تهیه‌ی ماسک و لوسیون‌های خانگی - وینسلو

- شیر پاک کن خیار یک عدد خیار متوسط را با پوست در مخلوط کن خرد کرد و یک استکان شیر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. مواد را چند ساعت به حال خود رها کنید سپس مواد را صاف کرده و در ظرف در داری ریخته و در یخچال بگذارید. و هر روز یک بار بر روی پوست بمالید. این شیر پاک کن باعث پاکسازی و روشن شدن پوست می‌گردد و مداومت در مصرف آن لکه‌های حاصل از آفتاب را از بین ‌می‌برد.

- شیرپاک کن هلو یک عدد هلوی رسیده را رنده کنید و یک استکان شیر را به آن اضافه کنید و بگذارید چند ساعت بماند سپس مواد را صاف کرده و در یخچال نگهداری کنید. هلو برای پوست بسیار تقویت کننده است و رنگ پوست را باز می‌کند.

ـ آب پرتقال پوست صورت با زدن آب پرتقال شفاف و زیبا می‌شود. پرتقال باعث فعالیت‌ سلول‌های پوستی، تحرک نیروی حیاتی سلول‌ها و تقویت نیروی دستگاه عصبی می‌شود. با مالیدن آب پرتقال به دست و صورت اثر مثبت آن را بر پوست خود ببینید.

اشتراک گذاری در شبکه های مجازی
تعداد بازدید: 841