دستگاه سونای صورت و تاثیر آن بر پوست

  • گروه مقاله: آرایشی زیبایی

  • #
  • like
حتما تا به حال از مزایای بی شمار سونا برای پوست و شادابی آن شنیده اید.اما در رابطه با سونا خانگی چطور؟آیا تاکنون تلاشی برای سلامت پوست خود در منزل کرده اید؟مقاله زیر را مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی را در این رابطه بدست بیاورید.

امروزه مشکلات پوستی در نسل جدید به وفور دیده می شود و دلیل آن بی اهمیت شمردن مراقبت های پوستی است.
البته موارد دیگری هم از قبیل استرس،آلودگی هوا،عادت بد غذایی و خواب ناکافی نیز در وجود این مشکل بی تاثیر نیستند.
مجلات زیبایی ، پزشکان و متخصصین همگی توصیه های یکسانی دارند که به میزان کافی آب بنوشید ، غذای سالم مصرف کنید ، ورزش کنید و مراقبت های پوستی را دنبال کنید.
همانطور که اطلاع دارید تعریق در سلامت پوست نقشی مهم را ایفا می کند زیرا تعریق موجب پاکسازی منافذ پوستی می شود.
به همین ترتیب قطعا از فواید سونا نیز مطلع هستید بخار موجود در سونا آثار باور نکردنی بر روی پوست دارد و باعث شادابی پوست شما می شود.

سوالات متداول در رابطه با سونای صورت در خانه
 سونای صورت چیست؟
دستگاه سونای صورت در واقع با یاری قدرت بخار موجب باز شدن منافذ مسدود صورت می شود. پوست را از هر ناخالصی پاک می کند و در نتیجه پوستی درخشان و پاک خواهید داشت.
در هنگام سونای صورت،پوست شما باید در معرض بخار قرار گرفته تا به کمک تعریق حاصل، ناخالصی های موجود از بدن را خارج کند.
این کار را می توان به راحتی توسط یک دستگاه سونای خانگی انجام داد بدین ترتیب که مقدار آب مود نیاز را درون دستگاه ریخته، آب گرم شده و تولید بخار میکند.
صورت خود را با یک تکه پارچه تمیز بپوشانید و در معرض بخار ساطع شده از دستگاه قرار دهید.

چرا سونای صورت را در منزل امتحان نکنیم؟
اگر دیگر حال و حوصله لازم را برای رفتن به بیرون از منزل برای سونا ندارید به آسانی می توانید توسط یک دستگاه سونا در خانه سونا کنید .

مزیت های استفاده از دستگاه سونا صورت در منزل چیست؟
اولین مزیت آن نپرداختن هزینه های بالا برای حضور در سونا یا موسسات آبگرم است.
می شود گفت که از دیگر مزیت آن این است که بعدا از استفاده و دیدن تاثیر معجزه آسای آن به شدت به آن وابسته می شوید و به جزء جدایی ناپذیر زندگی شما تبدیل می شود.
مهمترین مزیتی که به آن می توان اشاره داشت این است که بخار در واقع سبب باز شدن منافذ مسدود پوست ـ در واقع ناخالصی هایی درون این منافذ وجود دارند ـ می شود.
کم اهمیت شمردن مراقبت از پوست موجب می شود تا سلول های مرده باقی مانده ،موجب شود که پوست شما خسته به نظر آید. بخار سبب نرم شدن پوست و تازه شدن آن می شود بعلاوه اینکه بخار گردش خون را بهبود می بخشد و باعث می شود تا اکسیژن لازم به پوست شما باز گردد.

اما چطور می توان بهترین نتیجه را از سونای صورت گرفت؟
یکی از این روش ها اضافه نمودن مقداری روغن به آبی است که برای جوشیدن قرار داده اید.
2 تا 3 قطره روغن بابونه و یا روغن اسطوخودوس را می توان به آب در حال جوش اضافه کرد. توجه داشته باشید که روغن ماندارین و روغن اسطوخودوس برای پوست های نرمال ، لیمو و اکالیپتوس برای پوست های چرب و گل سرخ و بابونه برای پوست های خشک مناسب می باشند.
بعد از طی مراحل سونا می توانید از اسکراب های میوه ای مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید تا طراوت و شادابی در پوست شما ایجاد شود. این نکته را به یاد داشته باشید که در نهایت تکه های یخ را بروی پوست خود بمالید و پس از خشک کردن صورت آن را با یک کرم دارای SPF ماساژ دهید.

 www.vinselo.com
اشتراک گذاری در شبکه های مجازی
تعداد بازدید: 2452