AIWA

آیوا AIWA

کمپانی محبوب و نام آشنای آیوا، در ۲۰ جون ۱۹۵۱ با نام Aidenky Sangyo co. Ltd در زمینه تولید میکروفن آغاز به کار نمود. این شرکت در ۱۰ مارس ۱۹۵۹ نام خود را به Aiwa co. Ltd تغییر داد؛ و زمینه فعالیت خود را به طیف وسیعی از محصولات صوتی و تصویری، شامل کاست پلیر، ضبط خبرنگاری، دستگاه پخش و ضبط ویدئو، تلویزیون، سیستم های صوتی Hifi با قابلیت پخش CD و کاست پلیرهای خودرو گسترش داد؛ به گونه ای که در سه دهه ۱۹۷۰ ، ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ از برترین تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری در جهان گردید.

شرکت آیوا همواره رویکرد مبتکرانه ای در طراحی محصولات صوتی و تصویری از خود نشان داده و تاکنون توانسته محصولات خلاقانه و جذاب متعددی به بازارعرضه نماید. به عنوان نمونه، این برند ژاپنی در سال ۱۹۶۸ اولین Boom Box و اولین ضبط صوت استریو را روانه بازار نمود؛ در سال ۱۹۸۰ اولین ضبط صوت استریوی خبرنگاری را در جهان تولید و عرضه کرد؛ در اوایل دهه ۱۹۹۰ در رقابتی نفس گیر با شرکت سونی پخش CD و کاست مینی Hifi با قابلیت انبارش ۵۰ حلقه CD را در کوچکترین حجم ممکن، با برترین تکنولوژی هوشمند، روانه بازار مصرف نمود.
همچنین آیوا در ابتدای سال ۲۰۰۰ در طی عملی ابتکاری، سری تلویزیون های صفحه تخت خود را با فناوری نورپردازی جدید به بازار عرضه نمود و از این رو آیوا همواره به عنوان یکی از پیشگامان طراحی تلویزیون های صفحه تخت در جهان، شناخته می شود.

طراحی آیوا

چنین طراحی های مبتکرانه ای، علاوه بر این که محبوبیت روز افزون آیوا را در پی داشت، در نهایت منجر به آن شد که در انتهای قرن بیستم، بیش از یک دهه، آیوا بهترین برند در عرضه محصولات صوتی باشد؛ و نامبروان No.1 صوت لقب گیرد. در ایران بیش از هرچیز، آیوا با ویدئوهای VHS مدل های ۱۰۱ و ۱۰۲، ضبط و پخش های دو کاسته و پخش CD های مینی های فای، معروف و محبوب نسل های متمادی گردید.

در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی با خرید بخش عظیمی از سهام آیوا، توسط سونی، تغییری در ظاهر لوگوی آیوا اتفاق افتاد و لوگوی آیوا از حروف بزرگ به حروف کوچک تغییر یافت. با وجود اینکه سونی بزرگترین سهامدار آیوا در پایان قرن بیستم بود، اما همواره رقابتی سالم میان این دو برند، مشهود و درجریان بود. در سال ۲۰۰۲ تمامی سهام شرکت آیوا توسط سونی خریداری شد؛ و این نقطه عطفی برای آیوا به شمار می رفت.

در ژانویه ۲۰۰۳ سونی از معرفی مجدد و راه اندازی دوباره آیوا با عنوان یک برند الکترونیکی با محوریت جوانان خبر داد؛ و در بیانیه ای، قصد خود را مبنی بر سرمایه گذاری و احیای دوباره آیوا، برهمگان روشن نمود.

تغییر لوگوی آیوا تنها تغییر بسیار کوچکی در عرضه این برند، با رویکرد جدید بود. اما در واقع آغاز رویکرد جدید سونی، آغازی برای افول آیوا بود. در ۲۱ ژانویه ۲۰۰۵ توسعه محصول جدید به پایان رسید، و در نهایت خط تولید آیوا در سال ۲۰۰۶ به کلی تعطیل شد، تا دیگر شاهد عرضه محصولات صوتی و تصویری با نام آیوا، در بازار نباشیم.

نهایتا برند آیوا پس از غیبتی ۱۰ ساله، در سال ۲۰۱۷ با هدف تولید و ارائه محصولات صوتی و تصویری مدرن، مجددا احیا شد و به بازار بازگشت. در حال حاضر برند ژاپنی آیوا با به کارگیری فناوری روز و مهندسی ژاپنی، محصولات جذاب و سطح بالایی مانند هدفون، لوازم صوتی و تلویزیون های LED را تولید می کند؛ و تنها در همین مدت کوتاه توانسته توجهات فراوانی را به خود معطوف نماید.

در حال حاضر کمپانی آیوا با پیشینه ای ۷۰ ساله، که یکی از قدیمی ترین و مشهورترین برندهای ژاپنی به شمار می رود، پس از تجربه افت و خیزهای فراوان، علاوه بر محصولات متنوع صوتی، مجموعه بسیار گسترده ای از تلویزیون های LED را در طرح ها، اندازه ها و آپشن های مختلف، ارائه نموده و با قدرتی مضاعف مجددا وارد بازارهای جهانی گردیده است.

چشم انداز آیوا

اکنون در آغاز دهه سوم قرن بیست و یکم میلادی، خط تولید تلویزیون های LED آیوا با مجوز و تحت نظارت آیوای ژاپن، توسط شرکت گاندو تجارت، در ایران راه اندازی و عرضه آن با گارانتی ۱۸ ماهه گاندوسرویس در بازار ایران آغاز گردیده است. امید، که کمپانی ، همچنان فناوری های جدید خود را با محصولات جدیدتر به بازار عرضه نماید.

فروشگاه اینترنتی وینسلو در بخش لوازم خانگی و صوتی و تصویری با گرد آوری برترین برند های تلوزیون های خانگی و فروشگاهی یکی از نمایندگی های تلویزیون آیوا میباشد. شما میتوانید با خیال راحت و آسوده خرید خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید و محصول خود را درب منزل دریافت کنید.