ASUS

معرفی برند ایسوس ( Asus )

ایسوس شرکتی به نسبت جوان است که تولد آن دوم آوریل سال 1990 می‌باشد. ایده تاسیس این شرکت توسط مهندسان اسبق شرکت ایسر شکل گرفت. با توجه به حضور 21 ساله در بازارهای جهانی و اعتبار و جوایز متعدد کسب شده توسط محصولات این شرکت، ایسوس یکی از موفق‌ترین شرکت‌های جهان است.

 نام برند ایسوس (ASUS) از چهار حرف آخر کلمه Pegasus اسب بال‌داری در اسطوره‌های یونان، گرفته شده و بیانگر الهام از هنر و یادگیری است. ASUS، تجسم قدرت، روح خلاق و پاک این موجود افسانه‌ای شاهانه و چالاک است که با هر محصول خود به بلندای کیفیت و خلاقیت صعود می‌کند. اولین محصولات ایسوس شامل مادربوردهای بر پایه پردازنده‌های اینتل است که حاصل امضای قراردادی در سال 2000 با شرکت اینتل بود. البته مدتی بعد AMD نیز دست به‌ کار شد و با توجه به فروش بالای ایسوس در بازارهای جهانی، اقدام به ارائه قرارداد همکاری کرد. امروزه از هر 3 رایانه یکی از آن‌ها به مادربرد ایسوس مجهز است، ایسوس امروزه 40 درصد سهم بازار در تولید مادربرد را به خود اختصاص داده و می‌توان گفت شرکت ایسوس در تولید مادربرد جایگاه نخست را دارد. در سال 2008 این برند بیش از 24 میلیون مادربرد را به فروش رساند که مجموع آن‌ها معادل 10000 برابر ارتفاع آسمان‌خراش 101 تایپه، 600 برابر رشته‌کوه هیمالیا است.

(ASUS) ایسوس - فروشگاه اینترنتی وینسلو

 شرکت ایسوس مفتخر است که یکی از بهترین تیم‌های تحقیق و توسعه در جهان را دارد که از طریق تلاش‌های بی‌وقفه موفق به معرفی فناوری‌هایی شده‌اند که موجب تحول مادربردها در زمینه اورکلاکینگ، پایداری و مصرف بهینه شده است. ایسوس به طور پیوسته پرچم‌دار فناوری‌های پیشرفته است و در طول سال‌های متمادی موفق به معرفی اولین‌های زیادی شده است. این شرکت اولین تولید ‌کننده مادربردهای مجهز به Serial ATA و AGP8X، پردازنده‌های P4 با فرکانس 3 گیگاهرتز و فراتر از آن، فناوری Hyper-Threading، پشتیبانی از پردازنده‌های اینتل Core™2، ویندوز ویستا و بسیاری دستاوردهای دیگر بوده است.

(ASUS) ایسوس - فروشگاه اینترنتی وینسلو

 ایسوس انگشتان خود را بر نبض صنعت قرار داده است و با همکاری بزرگ‌ترین سازمان‌های فناوری اطلاعات در جهان توانسته است به پیشتازی خود در بازار با خلاقانه‌ترین محصولات ادامه دهد. امروزه محصولات ایسوس در طیف وسیعی تولید می‌شوند و شامل مادربورد (اینتل و AMD)، کارت‌های گرافیک، تجهیزات شبکه، نوت بوک، تبلت، صفحه نمایش، کارت صدا، تجهیزات سرور، UPS و GPS می‌شوند.

 تمام محصولات ایسوس در سه سطح برای کاربران عادی، حرفه‌ای و خاص طراحی و تولید می‌گردند. در سال 2006 نیز برای اولین بار نوت بوک‌های خاص ایسوس به سفارش شرکت اتومبیل سازی لامبورگینی (Lamborghini) با پسوند VX معرفی گردیدند.